Adaylar POMEM sınavlarına girmeden önce ön sağlık komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünden geçirilir. Ön sağlık kontrolü Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine göre yapılır. Ön sağlık kontrolü komisyonu adaylar hakkında “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olur” veya “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz” şeklinde karar verir. Hakkında “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz” kararı verilen adaylar, bir sonraki sınav aşamasına geçemezler.

Adaylar POMEM sınavlarına girmeden önce ön sağlık komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünden geçirilir. POMEM’e giriş sınavları, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat sınavı şeklinde yapılır.

 

Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM); eğitim-öğretim, parasız yatılı ve üniformalı olup öğrencilerin iaşe, ibate ve sağlık giderleri ile diğer istihkakları devletçe karşılanır. Polis Meslek Eğitim Merkezi  (POMEM)  eğitim-öğretim sürecini başarı ile tamamlayan öğrencilere Mesleki Eğitim Sertifikası verilir. Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) öğrencilerinin aday memur olarak atanmaları için öğrenim süresini başarıyla tamamlamaları ve eğitim sonunda yapılacak eğitim sonu sınavında başarılı olmaları şarttır.

 

Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) eğitim-öğretim süresi mezun olma esası ile ortalama 6 aydır. Eğitim-öğretim ile sömestr izninin süresi, başlama ve bitiş tarihleri Polis Akademisi Başkanlığı tarafından belirlenir.

 

Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM), eğitim süresi boyunca öğrencilere eğitim gördükleri süre zarfında aylık 430 TL (geri ödemesiz) ödeme (harçlık)  imkanı sunmaktadır.

 

Polis Meslek Eğitim Merkez (POMEM) adaylığı  için  önlisans, lisans mezunları veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilirler. Yabancı ülkeden alınan önlisans, lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilir.

 

Polis Meslek Eğitim Merkez (POMEM) başvurusunda Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocuklarından sınav başvuru ücreti alınmaz ve bu adaylar,  o yıl belirlenen kontenjanın dışında tutulurlar.

İstanbul Kağıthane Pomem Parkur Hazırlık Kursu

İstanbul Eyüp Pomem Parkur Hazırlık Kursu

İstanbul Alibeyköy Pomem Parkur Hazırlık Kursu

Sizde Parkurunuzu Buraya Eklemek İsterseniz Bizimle İletişime Geçin.

0(505) 368 60 91