27.Dönem Pomem Mülakat Soruları (Örnek)

16 Şubat 2021 ile admin

27.Dönem Pomem Mülakat Soruları (Örnek)

POMEM süreçlerinde en çok merak edilen konuların başında mülakatlar geliyor. 27.Dönem pomem Mülakat soruları nelerdir? Pomem Mülakatında neler soruluyor? Pomem mülakat sorularının örnekleri, 26.Dönem Pomem Mülakat Soruları ve mülakatta neler soruluyor gibi soruların cevaplarını merak edenler için Eski yıllarda cıkmış soruları topladık ve aşağıda listeledik.

26.Dönem Pomem Mülakat Soruları

Yaptığı işin devleti temsil ettiğini unutmamalı. (Kişisel)

Ast üst ilişkisine hiyerarşi denir. Ast ve üst kıdem , rütbe , liyakate göre belirlenebilir.

Selami Altınok 49. Başkan (26.Dönem Cevabı)

Evet , polis olabilecek şartları taşıdığıma inanıyorum.

Kurallara uymak , yapılan işi daha önce belirlenen nizamlara uygun yapmak . Bir topluluğun yasalarına yazılı yazısız kurallarına uymak.

Yaşama hakkı , Sağlık hakkı , Düşünce özgürlüğü , Eğitim hakkı , İnanç özgürlüğü , İbadet özgürlüğü , Özel yaşamın gizliliği , Ekonomik haklar.

Yasama , Yürütme , Yargı erklerinin birbirinden ayrılmasıdır .

Herhangi bir konuda bir şeye herkekesi inandırma , emretme , itaat ettirme gücü ve kudreti .

Yanlış ya da zararlı olduğu için hukuki otoritelerce yasaklanmış eylem , işleyene suçlu denir.

Bilgisayar, telefon ve online sistemlerin açıklarını bulup veri sızdırmak, sistemi durdurmak ya da tam olarak devre dışı bırakmak . Şahıslar arasında olduğu gibi ülkeler arasında da olabilir.Saldırıyı yapanlara halk arasında hacker denir .

Suriye’nin bir an önce demokratik hayata geçirilmesi gerekir, bunun için ülkemiz başta olmak üzere bütün ülkelerin ve uluslar arası otoritelerin gerekeni yapması gerekir.

Gerektiğinde vatan için canını verebilmektir. Vatanın bütünlüğü için alınan sorumluluk vatan sevgisi olarak açıklanabilir.

AB üyeliğine organik şartlarda üye olunabilirse karşı değilim , fakat sadece Türkiye için bir yaptırım söz konusu ise vazgeçilebilir. Keza Türkler her zaman kendi yağında kavrulmayı bilmiş kendini geliştirmiştir.

İnsan yaşamını derinden etkileyen olgulardan biri para olduğu için, yaşamın refahı için para gereklidir . İnsanın değeri para ile biçilemez.

Kamu düzenini , huzur ve güvenliği sağlamakla görevli örgüttür.

27.Döneme Hazırlanan Polis adayları, Fiziksel parkur için hala bir kurs bulamadıysanız yada bulduğunuz kurstan memnun değilseniz, pomemparkurkursu.com olarak sizlere en iyi hizmeti sunan parkur kurslarına sahibiz! Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek.

Bilgi Almak İçin;